مسواک زبان چیست؟ (نحوه استفاده از اسکراپر زبان)

مسواک زبان یا مسواک زبان پاک کن
توضیحات 27 بازدید

ممکن است با چندین بار مسواک زدن در روز باز دهانتان بوی بد بدهد در این صورت به یک مسواک زبان نیاز دارید. دهان انسان محل رشد بیش از 70 مدل باکتری مفید ومضر است؛ افزایش بیش از حد باکتری ها موجب ایجاد بوی بد در دهان می شود. مسواک زبان پاک کن یا اسکراپر زبان وسیله است که سطح زبان را تمیز می کند. این وسیله با عنوان تمیز کننده زبان باکتری های بد را پاک کرده و نفش شما را خوش بو می کند.

مسواک زبان چیست؟

اسکراپر زبان ابزاری است که از آن برای پاک کردن زبان موقع شستن دندان ها استفاده می شود. این مسواک در انواع اشکال متفاوت موجود است. این مسواک کمک شایانی در تمیز کردن زبان و برطرف کردن بوی دهان از طریق جلوگیری از رشد باکتری های مضر در بین پرزهای زبان است. به این وسیله ساینده زبان نیز می گویند.

زبان شور از پلاستیک انعطاف پذیر و نرمی درست شده است که با ملایمت باید یک لایه نازک مخاطی که شامل غذا و باکتری هاست را از روی زبان پاک کرد. برای جلوگیری از ایجاد خونریزی و درد نباید مسواک را محکم به زبان خود بکشید. بیتشر تمرکز خود را در خط میانی زبان محل تجمع باکتری ها و ایجاد بوی بد دهان است بگذارید.

مزایای استفاده از مسواک زبان شور

  • زمانی که شما زبان خود را تمیز می کنید؛ مزه های مختلف را بهتر متوجه می شوید و این امر یعنی این که با استفاده از مسواک زبان (tongue toothbrush) حس چشایی شما افزایش می یابد.
  • تمیز کردن زبان ظاهر زبان شما را بهتر می کند و لایه سفیدی که روی آن ایجاد شده است را از بین می برد. مسواک زبان پاک کن بهترین روش برای از بین بردن تجمع باکتری ها می شود.
  • باکتری های بد دهان موجب پوسیدگی دندان ها می شود. استفاده دو بار در روز به مدت یک هفته از اسکراپر زبان موجب از بین رفتن کامل این نوع باکتری ها می شود.
  • از مهم ترین فواید استفاده از مسواک زبان شویه می توان به بهبود بوی نفس و ایجاد رایحه خوب در دهان شما شود. این امر موجب افزایش اعتماد به نفس شما برای حضور در اجتماعات مختلف می شود.

نحوه استفاده از مسواک زبان

برای استفاده از مسواک زبام پاک کن بادی از قسمت عقبی زبان شروع کرد و سپس به آرامی به سمت جلو آورد و بعد دو طرف زبان را تمیز کرد. انجام این کار با خمیر دندان راحت تر است ولی حتما نیازی به آن نیست. ولی حضور خمیر دندان در این فایند کار شستشو را موثرتر و موجب کاهش اصحکاک زبان و مسواک می شود. بهتر است یک یا دو بار در روز این کار را انجام دهید.

این کار را می توانید با مسواک معمولی هم انجام دهید. ولی باید به آرامی این کار را انجام دهید تا زبان تان صدمه ای نبیند. بعضی از مسواک های هم دارای یه طرف به عنوان مسواک زبان برای تمیز کردن زبان هستند. یعنی پشت مسواک پرزهای برای زبان شوی وجود دارد.

خرید زبان شور

شما برای گرفتن بهترین نتیجه باید تمیز کننده زبان را در کنار مسواک زدن به صورت روزانه ادامه دهید. شما می توانید بعد از این کار از دهانشویه استفاده کنید تا اگر باکتری باقی مانده است کاملا نابود شود. شما برای تهیه مسواک زبان تریزا یا زبان شوی فلزی می توانید به فروشگاه اینترنتی لوازم آرایشی موچین مراجعه کنید. در ضمت قیمت زبان شویه با توجه به مارک آن متفاوت است.

پرسش و پاسخ

در کمتر از 24 ساعت پاسخ شما ارسال می گردد.

برچسب های مرتبط